Podstrona: Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym dla AZS Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym dla AZS Politechniki Rzeszowskiej

2018-03-07
kategoria: Wydarzenia, Sport

Tomasz Lewandowski, zawodnik Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszowskiej zdobył złoty i brązowy medal w na 86. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

Zawody odbyły się w Raszkowie k/Poznania. Złoto Tomasz Lewandowski wywalczył w deblu, grając w parze z Jakubem Perkiem. W drodze do finału pokonali kolejno Jankowskiego i Sułkowskiego 3:1, Nalepę i Gollę 3:0, Sankowskiego i Kosowskiego 3:0, oraz Dyjasa i Góraka 3:0. - Wynik pokazuje jak bardzo zacięty był to pojedynek, ale w każdym secie decydujące punkty zdobywała para Lewandowski/Perek – podsumowuje Tadeusz Czułno, koordynator sekcji Super Ligii tenisa stołowego PRz.

W finale miał miejsce jeszcze bardziej zacięty bój z parą Malicki/Grela. - „Lewy” miał okazję do rewanżu, w 2006 roku grając w parze z Kaczmarkiem zdobył srebro w deblu, przegrywając  z parą Błaszczyk/Malicki 0:3. Cel został osiągnięty, choć nie było łatwo, o czym świadczy wynik 3:2 - relacjonuje Tadeusz Czułno. W grze mieszanej Tomasz Lewandowski udowodnił, że jest specjalistą od gier podwójnych docierając ze swoją partnerką Pauliną Krzysiek, aż do półfinału gdzie ulegli parze Perek/Sikorska 1:3 i zdobywając w ten sposób medal brązowy.

Bardzo dobrze pokazał się na tych mistrzostwach inny nasz zawodnik Mateusz Gołębiowski, który po koszmarnej kontuzji sprzed roku podczas meczu LOTTO Superligi, wrócił po dwóch zabiegach operacyjnych i spisał się rewelacyjnie, ulegając w grze o medal Patrykowi Zatówce. Sklasyfikowany został na miejscach 5-8 w gronie 64 zawodników.

Lewandowski w singlu był szczebel niżej (miejsca 9-16). W sumie udany występ naszych sportowców (Tomek jest absolwentem Wydziału Zarządzania, a Mateusz jest studentem I roku studiów magisterskich na tym samym wydziale), który jest możliwy dzięki wsparciu władz uczelni, pozwalających godzić studia z karierą wyczynową w sporcie.

Wsparcia sekcji udzielają też Gmina Miasto Rzeszów oraz przedsiębiorstwa współpracujące z Politechniką Rzeszowską, takie jak: Fibrain, Inżynieria Rzeszów, Marcel, Res-Logistic, A.J. Profibud, czy MPDiM Rzeszów.