Podstrona: Płatne staże w firmie Bury z Mielca dla studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Płatne staże w firmie Bury z Mielca dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

2018-01-03
Płatne staże w firmie Bury z Mielca dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

40 studentów Politechniki Rzeszowskiej kierunku elektronika i telekomunikacja weźmie udział w płatnych stażach organizowanych we współpracy z firmą Bury z Mielca. To efekt projektu „Elektronika dla branży automotive”, który będzie realizował Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Oficjalną umowę w tej sprawie podpisali 3 stycznia rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski oraz wiceprezes zarządu Bury Sp. z.o.o. Bernadetta Dzik.

Warty ponad 2 mln złotych projekt „Elektronika dla branży automotive” będzie realizowany od 1 stycznia 2018 r. do 31 października 2019 r. Jego głównym celem jest nabycie i rozwój kompetencji oraz kwalifikacji kluczowych dla branży motoryzacyjnej. W płatnych stażach, od lipca do września 2018 r., wezmą udział studenci studiów II stopnia z naboru 2017/2018.

- Współpraca z przemysłem to jeden z priorytetów rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Bardzo się cieszymy, że nasi studenci będą mogli zdobywać doświadczenia zawodowe w nowoczesnej firmie, co wpłynie na ich lepsze przygotowanie do pracy zawodowej – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Działania dotyczące rozwoju kompetencji studentów będą realizowane we współpracy z firmą Bury Sp. z o.o. z Mielca. Studenci będą uczestniczyć w szkoleniach z rozwoju elektroniki, inżynierii jakości, inżynierii SMT, konstrukcji oprzyrządowania testującego. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej, jak i firmy zewnętrzne (wraz z możliwością uzyskania stosownych certyfikatów i uprawnień) oraz wizyty studyjne.

Program szkoleń został oparty o narzędzia, z których na co dzień korzystają nasi inżynierowie. Dopełnieniem szkoleń będą staże organizowane w naszej firmie w okresie wakacyjnym, podczas których studenci będą mogli zmierzyć się z praktycznymi zagadnieniami z branży automotive. W przyszłości skróci to proces przygotowania do pracy tych uczestników projektu, którzy po jego ukończeniu zostaną naszymi pracownikami – mówi Bernadetta Dzik, wiceprezes zarządu Bury Sp. z.o.o.

Uczestnicy projektu wezmą udział w następujących certyfikowanych szkoleniach: Altium Designer, FMEA Failure Mode and Efect Analysis, 5S w praktyce, SPC Statistical Process Control, MSA Measurement, MS Project, prezentacje i wystąpienia publiczne, zarządzanie wiedzą w organizacji, komunikacje i prace zespołowe, zarządzanie czasem własnym, podstawy teoretyczne i praktyczne przemysłowych systemów wizyjnych, Certyfied Interconnect, IPC-A-610, IPC-A-600, Programowanie AOI, Programowanie SPI Kohyoung, SIX Sigma, Autostar, przenośne aplikacje graficzne Qt, symulacje termicznej elektroniki w obudowie we FloTherm, niezawodność programowania C++, kursy językowe.

Firma Bury Sp. z o.o. w Mielcu, to partner biznesowy renomowanych marek branży automotive, z ponad 25-letnim doświadczeniem w rozwoju, integracji i realizacji rozwiązań elektronicznych. Realizuje projekty dla klientów z sektorów motoryzacji i elektroniki komunikacyjnej oferując tworzone na miarę produkty i rozwiązania systemowe. Cały proces powstawania wyrobów – od analiz po produkcję seryjną oparty jest o najnowocześniejsze narzędzia rozwoju, symulacji i testów. Rozwój software’u i hardware’u odbywa się w ścisłym powiązaniu ze sobą oraz w sposób możliwie najbardziej konstruktywny – dla uzyskania doskonałych rezultatów. Produkowane komponenty elektroniczne, ich funkcjonalność, niezawodność oraz jakość gwarantowane są poprzez zachowanie najbardziej rygorystycznych standardów przemysłowych. Produkcja płytek elektronicznych (PCB), realizowana jest z wykorzystaniem technologii montażu powierzchniowego SMT, lutowania rozpływowego, oraz szeregiem automatycznych metod testowych tj.: SPI, AOI, X-Ray, ICT, EOL-test.