Podstrona: Politechnika Rzeszowska najlepsza w półfinale AMP w tenisie stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska najlepsza w półfinale AMP w tenisie stołowym

2018-03-26

Od piątku do niedzieli hala sportowa Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej była miejscem rozgrywek półfinałowych tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 11 reprezentacji poszczególnych uczelni w konkurencji mężczyzn i 10 wśród kobiet – z terenu południowo-wschodniej Polski.

- Poziom rywalizacji był na wysokim poziomie, wystąpiło wielu zawodników z superligi i I ligi męskiej oraz z I i II ligi kobiet. W turnieju kobiet zwyciężyły drużyny krakowskie, które zdobyły wszystkie miejsca na podium - relacjonuje Grzegorz Sowa, prezes AZS PRz, organizatora wydarzenia. - Pierwszy był Uniwersytet Jagielloński, przed Akademią Górniczo-Hutniczą i Akademią Wychowania Fizycznego. Czwarte miejsce, premiowane awansem do finału wywalczyły studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina. Reprezentantki Politechniki Rzeszowskiej zajęły 6. miejsce. - dodaje.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni byli studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, w składzie: Mateusz Gołębiowski, Łukasz Nadolski, Piotr Cyrnek i Grzegorz Tomoń. Pokonali oni kolejno: AGH Kraków 3:0, Politechnikę Lubelską 3:0, AWF Kraków 3:1, Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina 3:0, PWSZ Tarnów 3:0 i w finale, lidera I ligi PWSZ Zamość 3:0. Oprócz naszej uczelni do finałów warszawskich zakwalifikowały się reprezentacje PWSZ Zamość, Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa i AWF Kraków. Najlepszym zawodnikiem imprezy został, wracający po rocznej rekonwalescencji Mateusz Gołębiowski, niewiele ustępował mu Łukasz Nadolski, obaj w całym turnieju odnieśli komplet zwycięstw indywidualnych.

Otwarcia imprezy i wręczenia nagród najlepszym zawodnikom dokonali: dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia oraz kierownictwo CFiS dr Ewa Polak, dr Adrianna Gardzińska oraz mgr inż. Grzegorz Sowa.

Finał ogólnopolski Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbędzie się w Warszawie 20-22 kwietnia, skąd najlepsi zdobędą kwalifikacje na Europejskie Igrzyska Studentów w Portugalii (Coimbra – 12-19 lipca br.).