Podstrona: Studentka Politechniki wywalczyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studentka Politechniki wywalczyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

2019-05-16

Wiktoria Gwóźdź, studentka V roku lotnictwa i kosmonautyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zdobyła III miejsce w kategorii KUMITE na VI Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin o puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W Akademickich Mistrzostwach Polski Kyokushin wzięło udział ponad 120 zawodników reprezentujących 36 uczelni z całego kraju.  Sekcję AZS Politechniki Rzeszowskiej reprezentowało czterech zawodników. Organizatorem imprezy był Klub Kyokushin UJ we współpracy z PZK i MDK Dom Harcerza a bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

- Dla mnie na zawodach najważniejsze jest być zadowolonym z siebie. Nieraz pomimo przegranej, braku podium czy pucharu i tak wracałam pełna optymizmu. Każda wygrana czy porażka to nauka i szansa na rozwój oraz dopracowanie swoich słabości – tłumaczy Wiktoria Gwóźdź.

Zaraz po sezonie wakacyjnym Wiktoria rusza z przygotowaniami do Mistrzostw Polski i jak mówi może nawet spróbuje swoich sił w kolejnych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.

Wiktoria Gwóźdź stanęła na podium po raz drugi w tym roku. W zawodach Carpathia Karate Cup, które odbyły się na Podpromiu w Rzeszowie, studentka wywalczyła brąz. Wśród jej osiągnięć są również:  II miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Leżajsk 2016, II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Południowej Polski w Mielcu w 2015, II miejsce w Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Kyokushin (turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy) 2014 Radzymin oraz udział w mistrzostwach Europy Litwa Kaunas w 2014 r.